Ustka to położone u ujścia rzeki Słupi do Bałtyku urocze miasteczko, które w rankingu "Polityki" uznane zostało za "królową polskich kąpielisk" i nie bez powodu nazywane letnią stolicą Polski.
W XIV wieku była dużą osadą rybacką, należącą do Słupska. Dziś jest to atrakcyjna miejscowość, położona w pobliżu Słowińskiego Parku Narodowego i otoczona rezerwatami przyrody ("Jezioro Modła", "Buczyna Nad Słupią"). Samo miasteczko ma doskonale rozwiniętą infrastrukturę turystyczną (m.in. bezpośrednie połączenie wodolotem na wyspę Bornholm). Uroku dodają mu domy szachulcowe (charakterystyczny dla tego regionu tzw. mur pruski), kamieniczki z przełomu XIX i XX wieku. Niewątpliwym atutem Ustki są dwie szerokie piaszczyste plaże (pokrywane co roku piaskiem wydobywanym z dnia morskiego) i piękna, brukowana nadmorska promenada, posiadająca utwardzone zjazdy dla wózków na plażę, oferująca ogromny wybór knajpek, place zabaw dla dzieci, karuzele i inne atrakcje dla małych turystów.
Ustka jest nadmorskim kurortem, gdzie wciąż coś się dzieje. W lipcu wielką atrakcją jest festiwal sztucznych ogni. Przez cały sezon usteckie plaże i okolica oferują nie tylko wypoczynek nad naszym morzem, ale też wiele sportowych wydarzeń, np. rozgrywki w piłce plażowej, zawody wędkarskie, turnieje brydżowe i pokerowe, koncerty, rajdy rowerowe, turnieje tenisowe i zawody żeglarskie. Swoistą atrakcją jest też np. organizowane święto ryby, czyli targi rybne.
W 1978 roku Ustka zyskała rangę uzdrowiska, można więc na miejscu zadbać o zdrowie i kondycję w jednym z sanatoriów, zażywając kąpieli solankowych, borowinowych oraz masaży podwodnych.
Ustka to przede wszystkim wspaniałe plaże i nieograniczone możliwości zabaw w wodzie. Plaża (oczywiście ze strzeżonymi sektorami!) jest oddalona od naszych apartamentów zaledwie o 300 metrów. Ponieważ nie sąsiaduje ona z gwarnym centrum miasta, jest mniej oblężona przez turystów. Komu się znudzi plażowanie, ten może zwiedzić Ustkę z okien stylizowanej kolejki, startującej z ul. Zaruskiego. Dla ciekawskich milusińskich mamy propozycję - odwiedzenie jedynego w regionie Muzeum Piekarnictwa, gdzie poznacie ciekawostki "Z życia chleba" a także wycieczkę do 110-letniej latarni morskiej. Kto wdrapie się na górę (17,5 m), ten za drobną opłatą może uzyskać dyplom honorowego latarnika i pamiątkową pieczęć.